Testonic Laboratory Kurumsal Üye
Testonic Laboratory
Reşat UCA
www.testonic.com.tr
info@testonic.com.tr
İkitelli OSB Mutsan Sanayi Sitesi M10 Blok No:3 Istanbul
+90 444 0 210
Testonic Laboratory

Colin Kimya Sanayi A.Ş. Hakkında

Colin, 2000 yılında, İstanbul'da kuruldu. 
Katma değeri yüksek ürünler üretme ilkesi doğrultusunda, deneyimli bir ekip tarafından kuruldu.

Colin, kurulduğu günden bu güne kadar sürekli bilimselliğe önem vermiştir.

Ekibimiz, Türkiye'nin önde gelen akademisyenleri ile ortak birçok çalışmalar yapma ve yapmaya devam etmektedir.

Sürekli ve yoğun akademik destek alan bir ekip öncülüğünde faaliyetlerine devam eden Colin, birçok alanda "Spesifik Çözümler" sunmuştur.

Ürettiğimiz kimyasallar, ekibimiz ve danışmanlarımız ile formüle edilmektedir. 

Faaliyet gösterdiğimiz;

Tekstil Yardımcı Kimyasalları alanında; Kuruluş amacımızın ilk üretim alanı olan yardımcı kimyasal üretiminde, 2000 yılından itibaren üretime başarı ile devam etmekteyiz. Ürettiğimiz kimyasallar genel olarak daha fonksiyonel ve daha verimli sonuçlar için tercih edilir.

Diagnostik alanında; 2002 yılında Türkiye'de ilk defa kan sayım solüyonu için diluent üreterek başladık. Bugün hematoloji reaktifleri yanında, ISE, Hormon, Koagülasyon, HPLC reaktifleri gibi alanlarda yüzden fazla ürün üretmekteyiz. Tüm bu ürünler uyumlu olduğu cihaz markasının orijinal solüsyonu yerine güvenle, aynı standartlarda kullanılmaktadır.

Biyokimya Reaktifleri alanında; Su ve kimyasal analiz tecrübesi sonucu test kitleri üretimine başlanmıştır. Hedefimiz tüm biyokimya reaktiflerini üretmektir.

Su ve Kimyasal Analizi alanında; 2006 yılında temel bazı test su test kitleri ile üretime başladığımız test kitlerimize bugün benzersiz test kitleri de eklenerek, alanındaki başarılı ve yüksek ölçüm güvenliği sunan kitler olarak devam etmektedir.

Dezenfeksiyon ve Hijyen alanında; 2016 yılında üretime başlanan hijyen ürünleri, ithal edilen saygın firmaların ürünlerine muadil olarak geliştirilmiş ve bu şekilde üretime devam etmektedir.

Bu ürünlerle birlikte, müşteri talepleri doğrultusunda, müşteriye özel; tarım ilaçları, reçineler ve bazı endüstriyel temizlik ürünleri üretimi yapılmaktadır.

Colin; bilime aktif katılım ve sponsorluk desteği sağlamaktadır,

Colin A.Ş. olarak, bugüne kadar ürettiğimiz bütün tekstil terbiye kimyasallarını, sektörün kullanımına sunmadan önce, ürünlerin kullanımı ile ilgili titiz araştırmalar yapmaktayız.
Yapılan bu çalışmalar araştırma ekibimiz tarafından daha sonra Ulusal Kimya ve Tekstil Kongrelerinde bildiri olarak sunulmaktadır.

Colin A.Ş. bilimin gelişmesi için gerçek bilim platformları olan kongreleri desteklemektedir.


Colin; bilimin yerelleşmesi için Kimyahane.com ile bilgi ve bilgi paylaşım ortamı sunmaktadır.

Kimyahane.com bir Colin markasıdır. © 2002 - 2020
Herhangi bir içerik, yazılı izin olmadan kullanılamaz. Alıntılarda link ile birlikte kaynak belirtmek ve Kimyahane.com'a bildirmek zorunludur. Kimyahane.com, üyelerinin sergilediği bilgilerden dolayı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Colin Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş.
İstanbul / TÜRKİYE
Müşteri Hizmetleri: 444 0 210
IP Adresiniz: 34.204.186.91