Menu

Ege hracat Birlikleri'nden Petkim'e ifte dl

Tarih: 15 April, 2019, | Kategori: Ekonomi | Okunma: 0
Muhabir: Kimyahane.net
Petkim, 2018 ylnda gerekletirdii 640 milyon dolarlk ihracat tutar ile Ege hracat Birlikleri yeleri arasnda 'En Fazla hracat Gerekletiren irket' dln ald.

Ege hracatç Birlikleri'nden Petkim'e Çifte Ödül

Petkim, 2018 ylnda gerçekletirdii 640 milyon dolarlk ihracat tutar ile Ege hracatç Birlikleri üyeleri arasnda 'En Fazla hracat Gerçekletiren irket' ödülünü ald.

Ege hracatç Birlikleri'nden Petkim'e Çifte Ödül
 

Petkim, 2018 ylnda gerçekletirdii 640 milyon dolarlk ihracat tutar ile Ege hracatç Birlikleri üyeleri arasnda 'En Fazla hracat Gerçekletiren irket' ödülünü ald. Petkim ayn zamanda bölgenin 'Kimya Sektöründe En Fazla hracat Gerçekletiren irketi' ödülünün de sahibi oldu. Ege hracatç Birlikleri tarafndan zmir'de düzenlenen hracatn Yldzlar Ödül Töreni'nde takdim edilen 2 ödülü, Petkim Mali Genel Müdür Yardmcs Rza Bozoklar ald.

SOCAR Türkiye'nin itiraki, Türkiye'nin ilk ve tek entegre petrokimya tesisi Petkim, Ege hracatç Birlikleri tarafndan düzenlenen 'hracatn Yldzlar Ödül Töreni'nde daha önceki yllarda olduu gibi yine iki ödül birden ald. Ege Bölgesi'nin en büyük ihracatçlarn tüm sektörler içinde ve kendi sektörleri içinde deerlendiren hracatn Yldzlar Ödül Töreni'nde 640 milyon dolarlk ihracat tutar ile Ege Bölgesi'nin En Fazla hracat Gerçekletiren irketi ödülünü kazanan Petkim ayn zamanda kimya sektöründe 'En Fazla hracat Gerçekletiren irket' ödülünün de sahibi oldu. zmir'de düzenlenen ödül töreninde Petkim'in ödüllerini Petkim Mali Genel Müdür Yardmcs Rza Bozoklar ald.

Ödülleri Türkiye hracatçlar Meclisi (TM) Yönetim Kurulu Bakan smail Gülle'nin elinden alan Petkim Mali Genel Müdür Yardmcs Rza Bozoklar, Petkim'in Ege Bölgesi'nde ekonominin öncüsü olduuna dikkat çekti. Geçtiimiz yl 69 ülkeye ihracat yaptklarn dile getiren Bozoklar, "Türkiye'nin entegre tek petrokimya tesisi olarak, ihtiyaç ve talebe göre sürekli genileyen, standard yüksek kaliteli ürün yelpazemizle hem Türkiye'de hem de dünyann pek çok ülkesinde sanayicilerin hammadde ihtiyacn karlyoruz. Her yl ihracat rekorlar kran Ege Bölgesi'nin, ekonomiye katk sunan en önemli irketlerinden biri olarak 'En Büyük hracatç' unvann sürdürmek, bizim için hem gurur verici hem de büyük bir motivasyon kayna" diye konutu.

Türk sanayisinin belkemii

Petkim'in ürettii petrokimyasal ürünler, otomotiv, elektrik, elektronik, tarm, ambalaj, tekstil, ilaç, boya, inaat, deterjan ve kozmetik gibi pek çok sektörün hammaddesini oluturuyor. 15'i üretim 6's yardmc tesis olmak üzere 21 tesisi bulunan Petkim, Aliaa'daki SOCAR Türkiye Özel Endüstri Bölgesi'nde iç pazarn talebini karlayan 60'a yakn petrokimya ürünü üretiyor. Türkiye'nin tek entegre petrokimya ürünleri üreticisi olarak ihtiyacn yüzde 20'sini karlayan Petkim, 2500 kiiye dorudan istihdam salyor. - ZMR

Haberi Kaynağı : https://www.haberler.com/

<<

Bir Member of Colin Chemical projesidir,
Online Satis ve danismanlik Projelerimiz