Menu

Kimyahane.net Üyelik Sözleşmesi

Aşağıdaki metin, Kimyahane.net ile üyeleri arasındaki üyelik sözleşmesinin metnidir.

Kimyahane.net'e üye olmadan önce lütfen bu sözleşmeyi dikkatle okuyunuz ve sözleşmenin içerdiği tüm maddeleri onaylamadan siteye üyeliğinizi tamamlamayınız.

Yeni üyelik esnasında, bu metni okuduğunuzu söyleyen bir kutucukla karşılaşacaksınız; bu kutucuğu işaretlemeniz, aşağıdaki maddelerin tamamını kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.

Genel Kurallar
Kimyahane.net sitesi üyeliği bireysel veya kurumsal olarak yaplr. Başkasına ödünç verilemez, devredilemez.

Böyle girişimlere bağlı sorunlardan Kimyahane.net sorumlu değildir.

Kimyahane.net’te gerçek bilgiler ile üyelik kabul edilir. Üye, verdiği bilgilerin gerçek kişisel bilgileri olduğunu taahhüt eder.

Oluşabilecek kusurlu davranışlardan Kimyahane.net sorumlu değildir.

Kimyahane.net’e üye olurken seçilen şifre sadece üye tarafından bilinir. Şifrenin seçimi ve korunma sorumluluğu üyeye aittir. Kimyahane.net şifre kullanımından doğacak sorunlardan sorumlu değildir.

Kimyahane.net'da oluşturulan profiller tüm Kimyahane.net ziyaretçilerine açıktır. Bu alanlarda özel bilgi vermemek, profiller 24 saat editörlerimizce kontrol edilse de, üyelerin sorumluluğundadır.

Kimyahane.net herkese açık üye profillerini, profillere yüklenen fotoğraf, tanıtım yazısı, makale, formül ve önerilerin bilgilerinin herkese açık alanlarda kullanma hakkını saklı tutar.

Kimyahane.net mesaj merkezindeki mesaj sayısı, ilgili sayfada beyan edilen limitleri aşan üyelerin mesajları en eski tarihliden başlayarak silinebilir. Sisteme bir ay boyunca hiç giriş yapmayan üyelerin tüm mesajları silinebilir.

Favori listesindeki kayıtlar, mesajlar ve diğer ilgili sayfalarda beyan edilen limitleri aştığında sistem tarafından en eski tarihli kayıtlardan başlayarak silinebilir.

İnteraktif alanlar:
a) Bir kullanıcı, başka bir kullanıcının interaktif alanlarını istediği gibi kullanmasını engelleyemez.

b) Kullanıcı suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek; yerel ve ulusal yasalara ya da uluslararası anlaşmalara ters düşecek bir durum yaratan ya da böyle durumları teşvik eden, hiçbir tür yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür içeren, küçük düşürücü, kaba, rahatsız edici ya da ahlaka aykırı bilgi postalayamaz ya da iletemez.

c) Kullanıcı bir başkasının gizlilik hakkını ya da yayın haklarını çiğneyen, telif hakları, ticari marka hakları veya başka mülkiyet hakları tarafından korunan ya da bu tarif edilen sınıflara giren malzemelerden uyarlanan hiçbir bilgi, yazılım ya da başka bir malzemeyi sahibinden ya da haklarını elinde tutan kişiden izin almaksızın, postalayamaz ya da iletemez.

d) Bu web sitesi, sadece bireylerin kişisel ve ticari kullanımına açıktır ve hiçbir şekilde kurum veya kuruluuşların - yazılı izin almaksızın- ticari amaçlarla kullanılamaz. Herhangi bir iş çevresi, şirket veya organizasyon herhangi bir amaçla bu siteye üye olamaz.

e) BilimEvi, doğrudan sistemde bulunan kullanıcılara ya da onların e-posta adreslerine, ticari ya da reklam amaçlı istek dışı mesaj gönderilmesi, üyelerin bu amaçla başka bir web sitesine yönlendirilmesi ve sitedeki interaktif alanların bu şekilde illegal ve yetki dışında kullanılması gibi durumlarda hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar.

f) Üyeler, ticari amaç taşıyan ya da reklam içeren hiçbir bilgi, yazılım ya da malzeme postalayamaz ya da iletemez. Diğer üyelerden herhangi bir ürün satın almak ya da onlara ürün satmak gibi bir talepte ve reklam faaliyetinde bulunamaz. Bu amaçla üyelere yönelik “e-posta zincirleri” kurulamaz; “junk e-posta” gönderilemez.

g) Üyeleri bu tip reklam faaliyetleri ya da ısrardan korumak için tedbir amacıyla BilimEvi, bir üyenin diğer üyelere göndereceği mesajları kısıtlama hakkını saklı tutmaktadır.

Kimyahane.net site dahilindeki interaktif alanlarda üyelerin yazdıklarından sorumlu değildir; buralarda yazılan görüşleri paylaşmak durumunda değildir.

Kimyahane.net link verdiği, banner tanıtımı yaptığı sitelerin içeriklerinden sorumlu değildir.

Site üyesi, sitenin genel kullanım alanında yayınlanan her türlü bilginin dünya çapında kullanım, sergileme ve dağıtım hakkını, geri alınamaz, sürekli, özel olmayan, tamamen ücreti ödenmiş olarak Kimyahane.net’e vermiş olur. Kimyahane.net, üyelerinin verdiği ve veri tabanında bulunan bilgileri, istatistiksel bilgilere dönüştürmek, reklam ve pazarlama alanında kullanmak, site kullanıcılarının genel eğilimlerini belirlemek, içeriğini ve servislerini zenginleştirmek için kullanabilme hakkına sahiptir.

Kimyahane.net, üyelerinden gelen başarı hikayelerini ve bu hikayelere ilişkin fotoğrafları, İnternet ortamında ve yazılı tanıtım malzemelerinde kullanabilir.

Kimyahane.net’te bulunan bütün yazılı, resimli, sesli, grafik içeren ve/veya içermeyen belge, bilgi yada tablo gibi materyallerin her hakkı saklıdır. Bu materyalleri kopyalayarak kişisel sayfalarda yayınlamak ve/veya pazarlamak kesinlikle yasaktır.

Kişisel sayfalarda bu gibi materyallerin kullanılması halinde mutlaka kimden alıntı yapıldığı ve/veya alıntı yapılan şahıs ve ticari kurumun izin verdiğini belirten bir ibarenin sayfanın altına eklenmesi zorunludur. Aksi halde doğabilecek kanuni ihtilaflarda BilimEvi, hiçbir sorumluluk kabul etmez.

Teknik aksaklıklardan dolayı Kimyahane.net'te hata ya da kesinti olabilir. Kimyahane.net, hizmetin bu şekilde kesilmesinden sorumlu değildir. Kimyahane.net, telefon ve network ağı, çevrimiçi sistemler, servis sağlayıcıları, bilgisayar teçhizatı ve yazılımları, İnternet trafiğindeki tıkanıklık, üyelere veya herhangi bir kişiye zarar verecek yazılımlar yüklemek gibi teknik konulardan doğan aksaklıklardan sorumlu değildir.

Kimyahane.net, üyeler ve üyeler arasındaki iletişimle ilgili herhangi bir hata, ihmal, kesinti, silinme, bozulma, işlem veya iletimde gecikme ya da iletişim ağı başarısızlığından sorumlu değildir.

Üyelik
Üyelik seçenekleri için baknz...
Bilgi kabul şartları: Üye olmak isteyen bir kullanıcının profilinin kabul edilmesi, aşağıdaki şartların yerine getirilmesine bağlıdır.
Sisteme yükelenen bilgilerde;

a) E-posta adresi, web adresi, telefon numarası gibi (doğrudan ya da dolaylı olarak) kişisel bilgi içeremez.

b) Türkçe ya da İngilizce dışında bir dil kullanmak isteyenler bunu birkaç cümleyle sınırlı tutmak zorundadır.

c) Herhangi bir siyasi görüşün, dinin vb. propagandasını yapılamaz.

Kimyahane.net’a üye olurken verilen e-posta adresinin üyeye ait ve aktif bir e-posta adresi olma zorunluluğu vardır. Üyelikle ilgili tüm yazışmalarda sisteme üye olurken verilen e-posta adresi esas alınır ve bu adres kullanılır.
Kimyahane.net verilen e-postanın doğruluğuna inanır ve buna göre davranır. Yanlış ve yalan beyan edilen e-postalardan oluşabilecek hatalardan Kimyahane.net sorumlu değildir.

Danışman Üyelik
Bilgi ve Danışman Profili kabul şartları: Üye olmak isteyen bir kullanıcının profilinin kabul edilmesi, aşağıdaki şartların yerine getirilmesine bağlıdır.
Danışman Profilinde ve Sisteme yükelenen bilgilerde;

a) E-posta adresi, web adresi, telefon numarası gibi (doğrudan ya da dolaylı olarak) kişisel bilgi içeremez.

b) Türkçe ya da İngilizce dışında bir dil kullanmak isteyenler bunu birkaç cümleyle sınırlı tutmak zorundadır.

c) Herhangi bir siyasi g örüşün, dinin vb. propagandasını yapılamaz.

d) Site üyesi, kredi kartı ile aynı gün içinde, bir defadan fazla işlem yapmaya çalıştığında kendi güvenliği için, sistem tarafından sadece tek bir işlem yapmak üzere sınırlandırılır.

f) Gold ve Danışman üyeler, üyelikten istifa ettikleri takdirde Gold ve Danışman üyelikleriyle ilgili tüm haklarını kaybeder.

g) Gold ve Danışman üyelere ait üyelikler Kimyahane.net kurallarını ihlal ettikleri takdirde, tıpkı Standart üyelerin üyelikleri gibi yasaklı veya yasaksız reddedilebilir, iptal edilebilir.

h) Yasaklanma durumunda gerekli düzenlemeleri yaptığı takdirde üyelik haklarına kavuşur ancak iptal edilen bir üyelik Gold ve Danışman üyelikle ilgili tüm haklarını kaybeder. Bu durumda, herhangi bir geri ödeme ya da kullanılmamış dönemlere ait ücretlerin iadesi mümkün değildir.

i) Kimyahane.net’da Gold ve Danışman üyelikler kredi kartı kullanarak ve havale yoluyla satın alınabilir.

j) Satın alınan her üyelik paketi için Kimyahane.net tarafından bir fatura kesilir. Gold ve Danışman üyeler fatura bilgilerine hesabınız sayfasındaki "Fatura Bilgileri" linkinden ulaşabilir.

k) Kimyahane.net'da satın alınan üyelikler için para iade işlemi yapılmaz.


Güvenlik
Kimyahane.net güvenlik konusunda son derece titiz çalışmaktadır.
Kimyahane.net’te kişisel bilgiler hem online hem de offline durumundayken koruma altında bulunmaktadır. Üyelik işlemleri gerçekleştirirken verdilen bilgiler SSL güvenlik sistemiyle korunmaktadır.
Kullanıcı ve müşteri bilgileri üçüncü şahısların gözünden ve müdahalesinden korunmaktadır.

Üye, göndereceği e-postalarda veya mektuplarda asla kredi kartı numaranızı yazmamalıdır.

E-postalarda yer alan bilgilerin üçüncü şahıslar tarafından görülme olasılığı bulunmaktadır.

Kimyahane.net, bu yollarla aktarılan bilgilerin güvenliğini hiçbir koşulda garanti edemez.
Kredi kartı numarasının bildirilmesini gerektiren durumlarda 444 0 210 numaralı telefondan Kimyahane.net yetkilileriyle bağlantı kurulabilir.

Üye verilerinin Kimyahane.net ihmali görülmeden yetkisiz kişilerce okunmasından (üyenin bilgilerini başka kişilerle paylaşması, siteden ayrılırken çıkış yapmaması, vb. durumlardan) dolayı gelebilecek zararlardan Kimyahane.net sorumlu değildir.

Kimyahane.net, online ya da offline konumdaki hiçbir üyenin davranışlarından sorumlu değildir. Hiçbir koşulda sitenin kullanımı, içeriği, online ya da offline konumda olsunlar üyeler arasındaki iletişim ve etkileşimden doğan sonuçlardan –kayıp, hasar, zarar, ölüm, vs. dahi olsa- sorumlu değildir.

Kimyahane.net, üyeler arasındaki anlaşmazlıkları takip etme hakkına sahiptir ama buna zorunlu değildir. Üyeler arasındaki iletişim ve paylaşım tamamen üyelerin kendi sorumluluğu altındadır.

Bir üyenin yayınladığı içerik unsuru, zararlı, hatalı ya da aldatıcı olabilir. Bu durumda diğer üyelerin dikkatli ve sağduyulu davranmaları gerekmektedir. Üyeler arasındaki anlaşmazlıklardan doğan herhangi bir maddi ya da manevi zarardan Kimyahane.net sorumlu değildir.

Kimyahane.net, herhangi bir uyarı yapmaksızın üyelerin üyeliğini iptal etme hakkına sahiptir.

Kimyahane.net, kullanıcılar arasında etkileşimi mümkün kılan herhangi bir içerik unsurunu (forumlar, kısa mesaj, fotoğraf, bilgi, belge, döküman ya da profil ) Üyelik Sözleşmesi’ni ihlal ettiği ya da saldırgan, yasa dışı, üyelerin haklarını ve güvenliğini tehdit eden unsurlar içerdiği gerekçesiyle denetleyebilir veya iptal edebilir.

Bu sayfada yer alan maddeler, değişikliklerin bu sayfadan belirtilmesi şartıyla Kimyahane.net tarafından istendiği zaman değiştirilebilir.

Üye, bu sözleşmenin ihlali durumunda meydana gelebilecek olan kayıp, iddia ve suçlamalardan doğabilecek olan zararların karşılığında Kimyahane.net’un, onun şubelerinin, yetkililerinin, temsilcilerinin ve diğer çalışanlarının zararlarını karşılayacağını kabul eder.

Bir Member of Colin Chemical projesidir,
Online Satis ve danismanlik Projelerimiz